Esimese Lubadused Teoks koolituse kokkuvõte

08/02/2014

Esimene Lubadused Teoks koolitus tehtud. Ehk siis lubadus teoks tehtud! :) Nagu eelmises blogipostis kirjutasin, ajendas seda tegema küsimus, mida mu käest aastavahetuse kandis tihti küsiti. Kuidas suuta pidada endale antud uusaastalubadusi?

Otsustasin teha nii enda kui inimeste jaoks ebatavalise koolituse – mitmes mõttes. Esiteks lühikese – koolitus kestis koos väikese vaheajaga täpselt 3,5 tundi. Teiseks soodsa – hinnaks panin ainult 39 eurot. Küllap see aitas kaasa ka sellele, et kohale tuli 220 inimest. Kolmandaks ühesuunalise – kui tavaliselt olen inimestega aktiivses dialoogis ning annan ohtralt võimalusi neil ka paarides või väikestes gruppides mõtteid vahetada, siis seekord tegime teisiti. Inimesed said oma mõtetega päris omaette olla, nad ei pidanud kellelegi (s.h. mulle) midagi oma mõtetest ette kandma. See viibki ehk neljanda erisuseni, milleks oli rahulik, mõtlik olek.

Lubadused teoks oli (heas mõttes) väga ugri-mugrilikult eestlaslik, rahulik koolitus. Tegime ka kolm väikest meditatsiooni, et oma mõtteid ja prioriteete rahulikult läbi mõelda ja läbi tunnetada.  Samas – kindlasti ei saa öelda, et koolitus oleks olnud madala tempoga, aeglane ja veniv. Olin kokku pannud küllalt tiheda kava ning mu enda jaoks oli suurim väljakutse plaani võetud teemad ja tegevused kõik kvaliteetselt ja sisukalt ära teha.

Kuidas läks?

Läks väga hästi. Usun, et kui püüda arvestada iga makstud euro kohta saadud kasuühikut, siis võib olla oli see minu seni kõige kasulikum (osaleja poolt vaadatuna) koolitus üldse. Ehk siis best value for money.

Läks nii hästi, et otsustasin järgmisel päeval kalendrisse veel ühe samasuguse koolituse panna – 20. märtsiks. Oodatud on kõik, kes seekord ei tulnud (ja muide need, kes seekord käisid!)  Koolituse sisu on suures plaanis sama, lisan oma värskeid tähelepanekuid veebruarist ja märtsist.

Koolituse kohta saab lugeda siitsamast veebikeskkonnast, mainin siinkohal vaid paari peamist asja.

Uusaastalubaduste pidamine ja paremaks saamise kaks põhinippi on kindlameelsus ja uute heade harjumuste tekitamine. Kusjuures – pean silmas taolisi lubadusi ning harjumusi, mida sa reaalselt kõige enam VAJAD. Õpetan, kuidas taolisi harjumusi välja valida, kuidas neid sõnastada, kuidas nende tekkimist igapäevaselt märgata ja toimuvat progressi üles märkida.

Viisin enda ja oma elu osas taolisi tehnikaid kasutades jaanuaris ellu väikeseid, kuid põhjapanevaid muudatusi. Üks suur muudatuste kategooria oli seotud füüsilise heaolu, vormi ja seisundiga. (Piisavalt sporti, maailma-klassi uni, keha alkoholist puhtana hoidmine ja mõistlik toitumine.) Teine suur kategooria oli seotud emotsioonide ja mõtete juhtimisega, nende puhtana hoidmisega.

Olin kuu möödudes ausalt öeldes hämmeldunud, kui põhjapanevad muutused ja kui lihtsasti võivad 30 päevaga tekkida.  Jätkan (paljuski juba harjumuse toel) enamike jaanuaris tähtsaks tehtud asjadega ning sättisin veebruariks mõned lisa-asjad fookusesse.  Kui tahad teada, mis need on, siis tule märtsis koolitusele.

Soovin Sulle jätkuvat väga head aastat, miks mitte elu parimat aastat!  Soovin Sulle just sellist aastat, nagu Sa ise oma praeguses eluetapis kõige enam vajad. Soovin Sulle just selliseid seesmisi arenguid ja välimisi saavutusi, mis sinu isikliku heaolu ning sind ümbritsevate inimeste elu kõige positiivsemalt mõjutaksid.

Head elu ja head aastat! Lubadused teoks!

 

Peep Vain Lubadused Teoks